Sponsorlu Bağlantılar


Cilde Faydalı Besinler

 

 

 

 

 

 

Cilt güzelliği için pahalı ürünlere gerek yoktur.Cilde faydalı besinleri tüketerek de sağlıklı güzel bir cilde kavuşursunuz.

Domates
Folik asit, magnezyum, potasyum, B ve A vitamini içerir. Hücre yenilenmesinde, bağışıklığın artmasında, kemik ve kas gelişiminde etkilidir. Domatesin içindeki likopen, kırışıklıkların hafiflemesine ve cildin pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Sık sık domates yemek, göz altı morluklarına ve zararlı güneş ışınlarına karşı da etkilidir.

Havuç
A, B, D ve E vitamini kaynağıdır. Cilt ve kemik sağlığında, hücre yenilenmesinde faydalıdır. Saç dökülmesini azaltır ve saçı canlandırır. Havuçta bol miktarda bulunan karoten, cilt hücrelerinin normal işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesini sağlarken, kırışıklıkları azaltarak cildin nem dengesini korur.

Balık
Somon, ton balığı ve uskumru gibi yağlı balıklarda bulunan temel yağ asitleri (omega 3’ler), kızarıklığı önleyip bağışıklık fonksiyonunu destekleyerek cilt sağlığında önemli rol oynarlar. Haftada üç kez yağlı balık yemek, kuruluğu ve kızarıklığı azaltarak cildinizin temiz kalmasını sağlar.

Süt ve Süt Ürünleri
Cildin gece saatlerinde en çok sevdiği gıdadır. Süt, cilt hücrelerini canlandırarak cildin yaşlanmasını geciktirir, esnekliğini artırır ve ince çizgileri yok eder. Ayrıca, kadınların kemik erimesine hastalığına karşı kalsiyum desteğiyle koruma sağlar.

Brokoli
A ve C vitaminleri ile karoten bakımından zengin olmasından dolayı, cildin kendini onarma gücünü artırarak esnekliğini korumaya yardımcı olur.

Ananas
Potasyum, fosfor, demir, A ve C vitamini içerir. Toksin atıcı özelliği bulunmaktadır. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Cilt sağlığında etkindir. Zindeliği arttırır.

Armut
Fosfor, kalsiyum ve potasyum bakımından zengindir. Kalp kaslarının düzenli çalışmasında faydalıdır. Tansiyon ayarlamasında etkilidir. Posadan zenginliği nedeniyle bağırsakları çalıştırır.

Zeytinyağı
Cildi pürüzsüz, nemli ve esnek bir hale getirir. Ciltteki kızarıklığı ve doku bozulmasını önlerken, cilt kurumasına ve sertleşmesine karşı savaş açar.

Elma
Cildi destekleyen E vitamini ve folik asit içeren elma, cildin berraklaşmasını sağlar.

Ayva
A, B ve C vitamini içerir. Mideyi rahatlatır. Cilde faydalıdır.

cildimize faydalı yiyecekler,cilde faydalı besinler,sağlıklı bir cilt için doğru beslenme,cilt güzelliği için neler yapılmalı,cilt güzelliği için beslenme,cilde iyi gelen besinler

Yorumlar

İsim Gerekli:

Yorumunuz Gerekli: